Rusztowania

W naszej ofercie znajdują się rusztowania na wynajem dostosowane do prac budowlanych prowadzonych na wysokościach. Wszystkie nasze produkty wykonane zostały z materiałów antypoślizgowych wysokiej jakości, które umożliwiają łatwe i bezpieczne wchodzenie po konstrukcji. Nasze urządzenia wyprodukowane zostały w Polsce i posiadają certyfikat bezpieczeństwa B – przyznawany tylko urządzeniom bezpiecznym w użytkowaniu.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie rusztowania?

Pierwszym i najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwracać uwagę przy wynajmie rusztowania, jest bezpieczeństwo. Warto zdecydować się na rusztowanie wyposażone w powłokę antypoślizgową. Przy wyborze rusztowania jezdnego należy upewnić się, z jakiej powłoki wykonane są kółka. Jeżeli prace będą prowadzone na wysokości, warto także zadbać o dodatkowe balustrady.
Obciążenie rusztowania jest nieuniknione. Zazwyczaj do prowadzenia prostych prac remontowych zaleca się konstrukcje, który wytrzymają ciężar do 200 kg na metr kwadratowy. Jednak w przypadku prowadzenia bardziej skomplikowanych robót, które wymagają składowania materiałów na podestach rusztowań, konieczne jest zaopatrzenie się w konstrukcję o większej wytrzymałości.
By zapewnić komfort prowadzenia prac na placu budowy, należy zadbać o odpowiednią wysokość konstrukcji. Najlepiej przyjąć przelicznik około 4 metrów na jedno piętro budynku. Każdorazowo należy jednak upewnić się, jakie są rzeczywiste wymiary przewidywanej konstrukcji.

Jakie rusztowanie wybrać?

Rusztowanie modułowe – jednym z największych atutów tego rozwiązania jest możliwość rozbudowywania w dowolnie wybranym kierunku. Można je połączyć na przykład z rusztowaniem ramowym.
Rusztowanie przejezdne – konstrukcje najczęściej wybierane do prac wewnątrz budynków. Ich największą zaletą jest mobilność, dzięki której możemy przestawić całą konstrukcję bez konieczności jej demontażu. Ich budowa opiera się na systemie zacisków i zatrzasków, co ułatwia instalację konstrukcji.
Rusztowanie (ramowe), czyli elewacyjne – jego konstrukcja składa się z pomostów i stężeń. Długość pomostów można regulować, dostosowując konstrukcję do budynku. Bardzo szybkie w montażu.

Zobacz jak szybko i sprawnie znajdziesz poszukiwany sprzęt i wynajmiesz go w ciągu chwili

 • 1

  Wybierz grupę produktową

  Wybierz poszukiwaną grupę produktową.

 • 2

  Wybierz produkt

  Wybierz interesujący Cię produkt.

 • 3

  Wynajmij

  Skontaktuj się z Nami w celu przeprowadzenia formalności.

Nie możesz znaleźć poszukiwanego sprzętu?

Skontaktuj się z Nami. Pomożemy Ci w wyborze i transporcie sprzętu.