Kiedy opłaca się wynajem rusztowania?
- Szczegóły
Prace remontowe, wykończeniowe i budowlane wymagają odpowiedniego przygotowania. Jeśli planowane działania odbywają się na wysokości, niezbędną pomocą jest stabilne rusztowanie. Trzeba jednak przyznać, że jego zakup wiąże się z dużym wydatkiem. Istnieje jednak sposób, by korzystać z możliwości, jakie daje, a jednocześnie oszczędzać. Jak to możliwe? Okazuje się, że coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na wypożyczenie rusztowania. Dlaczego jest to dobre rozwiązanie? I kiedy się opłaca? Na te i inne pytania odpowiada nasz artykuł.
Wynajem rusztowania – kiedy warto?
Wynajem rusztowania jest rozwiązaniem dedykowanym w szczególności dla niewielkich inwestycji, które nie wymagają dużych nakładów czasowych. Metoda ta jest wykorzystywana przez firmy o różnej wielkości: zarówno te małe, jak i większe. Wypożyczenie sprzętu sprawdzi się, gdy prace na wysokości stanowią niewielki procent wszystkich naszych działań. Rozwiązanie to sprawdzi się także jeśli działamy sezonowo i nie chcemy ponosić kosztów magazynowania i konserwacji przez pozostałą część roku.
Wynajem rusztowania jest rozwiązaniem polecanym także w przypadku osób prywatnych, które chcą samodzielnie wykonać drobne remonty w swoim domu, takie jak mycie elewacji lub jej malowanie. Warto przy tym dodać, że wypożyczanie rusztowania jest niezastąpioną metodą, gdy do każdego nowego rodzaju pracy potrzebujemy nieco innego sprzętu.
Zalety wypożyczenia
Jakie są zalety wynajęcia rusztowania? Okazuje się, że jest ich naprawdę wiele. Jedną z nich jest kwestia finansowa, a dokładniej oszczędności, jakie możemy poczynić. Wypożyczenie sprzętu sprawia, że nie stajemy przed koniecznością jego zakupu i że możemy płacić za korzystanie z rusztowania jedynie wtedy, gdy jest nam ono rzeczywiście potrzebne. Dodatkowo dzierżawa uwalnia nas od dodatkowych kosztów, takich jak koszt serwisowania konstrukcji lub koszt jej magazynowania.
Inne zalety to:
- brak konieczności posiadania dużego wkładu finansowego – element szczególnie ważny dla małych i początkujących przedsiębiorstw,
- mniejsze ryzyko awarii, co wiąże się z faktem, że rzetelne wypożyczalnie dbają o swój sprzęt i regularnie wymieniają lub naprawiają jego części,
- brak konieczności przechowywania rusztowania w sezonie jesienno-zimowym,
- możliwość dobrania rusztowania do aktualnie wykonywanego zlecenia.
O czym pamiętać?
Oczywiście korzystanie z rusztowania powinno być przede wszystkim bezpieczne. Właśnie dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na jakość jego wykonania. Bardzo ważnym elementem jest wyposażenie konstrukcji w powłokę antypoślizgową, a także stabilność kółek. Pamiętajmy, że jeśli prace będą wykonywane na wysokości niezbędne jest wyposażenie rusztowania w dodatkowe balustrady. Warto także sprawdzić, jaki jest maksymalny nacisk, który może wytrzymać konstrukcja (ciężar na metr kwadratowy) – czy jest on dostosowany do ciężaru naszych pracowników, a także sprzętów i materiałów wykorzystywanych w czasie pracy? Duże znaczenie ma też wysokość rusztowania.
Jeśli planujesz prace budowlane lub remontowe i szukasz rusztowania wysokiej jakości, skorzystaj z naszej oferty. Na naszej stronie internetowej znajdziesz m.in.:
- rusztowanie modułowe, które daje możliwość rozbudowywania w dowolnie wybranym kierunku,
- rusztowanie przejezdne, którego największą zaletą jest mobilność umożliwiająca przestawienie całą konstrukcję bez konieczności jej demontażu,
- rusztowanie (ramowe), czyli elewacyjne, które składa się z pomostów i stężeń.
Wszystkie oferowane przez nas konstrukcje bazują na wysokiej jakości materiałach antypoślizgowych, które umożliwiają łatwe i bezpieczne użytkowanie rusztowania. Nasze urządzenia wyprodukowane zostały w Polsce i posiadają certyfikat bezpieczeństwa B – przyznawany tylko urządzeniom bezpiecznym w użytkowaniu.