Gdzie stosuje się aluminiowe rusztowania jezdne?
Rusztowania głównie znajdują zastosowanie podczas pracy na wysokościach. Na placach budowy wykorzystuje się różne rodzaje takich konstrukcji. Wśród nich znaleźć można aluminiowe rusztowania jezdne. Jak sama nazwa wskazuje, rusztowania jezdne charakteryzuje mobilność. Dzięki wyposażeniu konstrukcji w jezdne rolki w łatwy sposób można je przetransportować. Rusztowania są też lekkie, ale mimo to bardzo stabilne. Wytrzymują znaczne obciążenia i wykazują odporność na działanie czynników zewnętrznych. Gdzie najczęściej się z nich korzysta? Sprawdzamy poniżej.
Do jakich prac wykorzystuje się rusztowania jezdne?
Aluminiowe rusztowania jezdne stosuje się zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. Ze względu na ich mobilność oraz niską wagę częściej wykorzystuje się je jednak podczas remontów wewnątrz pomieszczeń. Ich prosty i szybki montaż umożliwia pracę wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe użycie ciężkich konstrukcji. Lekka konstrukcja rusztowań jezdnych nie stanowi zbyt dużego obciążenia dla podłoża, dzięki czemu takie rusztowanie bez obaw o uszkodzenia podłogi, można stawiać na różnego rodzaju powierzchniach.
W przeciwieństwie do klasycznych rusztowań elewacyjnych konstrukcje jezdne można używać nawet na drewnianym parkiecie. Ponadto rusztowania przejezdne o wiele łatwiej przewozić z miejsca na miejsce. W ten sposób szybciej można zmieniać pomieszczenia w czasie remontu. Mobilność rusztowań sprawia też, że tego rodzaju konstrukcje najczęściej oferują wypożyczalnie sprzętu remontowo-budowlanego. Wśród firm, które świadczą wynajem rusztowań przejezdnych w Rybniku, wymienić można m.in. firmę PROTECH.
Aluminiowe rusztowania jezdne w budynkach przydają się podczas prac remontowo-budowlanych takich jak: szpachlowanie, tynkowanie czy malowanie ścian. Niezawodne okazują się także podczas montażu różnego rodzaju instalacji, w tym np. oświetlenia czy klimatyzacji. Dzięki wyposażeniu konstrukcji w barierki rusztowania umożliwiają bezpieczną pracę bez konieczności trzymania się ich, co w przypadku montażu instalacji ma szczególne znaczenie. Przy dwóch wolnych rękach tempo pracy jest szybsze, a pracownik może liczyć na większy komfort.